rieper

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dôležité fenomény

Ľutujem, že ma nenapadol, že mi nenapadol patetickejší názov, no po mesiacoch duševnej stagnácie osedlaný stereotypom márnej honby za snom, aby som zarobil dosť peňazí na to, aby som už v živote nemusel robiť suchú kundu, či rektálny otvor parte skurvysynov (a v rámci pohlavnej ekvilibristiky aj skurvydcér, ponevadž v korporátne globalizovanom svete neexistuje fenomén machizmu o význame, ktorým sa oháňajú strážcovia rovnosti príležitostí a výraz kurva je tak nádherne bezpohlavný), používajúcim spojenie „môžeme sa na to pozrieť“ keď tým myslia, že sa na to pozriem sám, zatiaľčo oni, či ony si dajú dobrý obed a partičku golfu, len aby sa mohli dodrbať do práce už o tretej poobede a vysedávať tam do desiatej s plnou hubou reči o neschopných podriadených a prekliato dlhom pracovnom čase (prípadne cezčasy sú samozrejme zahrnuté v základnej mzde) sa mi prosto nechce. A tak som dal výpoveď.

 

Budem posedávať v trenírkach, prečítam si Rozhovory a Descarta a Misesa a všetky tie knihy, na ktoré nemám už pol roka čas, lebo chodím domov úplne na sračky pred polnocou a v konečnom dôsledku mám na účte úplne rovnaké hovno ako keď som končil školu (dokonca ešte väčšie, vzhľadom na fakt, že naši superplatení supermanažéri po rokoch plných záhadných výrazov ako MBO, MBI, CDO, CDS, M&A, IPO, LBO, PE, ROA, ROE a podobne konečne dorazili do štádia, keď museli priznať, že to domanažovali do úplnej prdele a tak si po tom, čo v rámci reinžinieringu rozflákali aj posledné prachy na účtoch zo solidarity k samým sebe zrušili aj odmeny pre všetkých ostatných, čo ma pri popíjaní bezmenného suchého Sauvignonu vedie k záveru, že tie prospechové štipendiá mali predsa len niečo do seba a je mi za nimi dosť smutno), pričom sa môžem vytešovať akurát z jediného a síce, že som bol na posledných zúfalých pracovných pohovoroch označený za „seniorný profil,“ ergo zrejme nejaký nový kódový výraz pre mukla, ktorý síce prd vie, ale stále stojí menej, než kurz, ktorý by senior manažment naučil používať funkciou vlookup, (bože nedopusť) kedy by senioný mukelprofil mohol byť odvelený precvičiť si svaly kamsi ku pásu (žiaľ tiež zanikajúceho odvetvia výroby opách na štyroch kolesách).

Keďže som si v rámci vyťaženosti zabudol precvičovať každodenný cynizmus, na chvíľu som dokonca prepadol scestnej idee, že by som niekomu mohol chýbať. Čo mi bolo našťastie rýchlo uvedené na pravú mieru po ďalšej z fines personalistiky, zvanej 365 stupňový feedback, kde mi supermanažér medzi pracovným obedom a lekciou golfu stihol prezradiť, že síce mám najlepšie výsledky v tíme, ale v zásade som pre organizáciu úplne zbytočný lebo Oni nikoho nepotrebujú a že si myslí, že by bolo fér, aby som za seba zaučil náhradu.

Nie, žeby som si robil ilúzie o tom, že by moju prácu nezvládla opica po mozgovej porážke, ale keď mi na posledný chabý pokus o vytvorenie jediného eura pridanej hodnoty poukázaním na to, že by ostatní (ľudia) potrebovali nejaké schopné vedenie namiesto party prospechárov a kdevietortamplášťov, než ďalšiu administratívu povedal, že okrem mojej náhrady najali niekoho, kto ho bude manažovať, šialene som sa usmial a s prísľubom vynasnaženiasa odišiel čítať Dilberta.

Čo robím už druhý týždeň.

Okrem toho, že mu každý deň posielam cenu našich akcií.

Namiesto odmien, ktoré nám zrušil si vzal opcie.

Dnes sa hodil na PN a ja by som mu mohol popriať všetko dobré.

Ale... Asi sa len usmejem, zapálim si Davidoffku, kým na ne ešte mám a usmejem sa.

365 stupňový feedback.

Pche.


urk | stály odkaz

Komentáre

 1. vitaj v klube
  ochutnavacov novodobej slobody :)
  publikované: 19.01.2009 23:17 | autor: vesper (e-mail, web, autorizovaný)
 2. zrely
  na revoluciu:)
  publikované: 19.01.2009 23:22 | autor: Majamaja (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Kks ako ti dnes rozumiem :D
  Veru a pekne fajči davidoffky aspoň budem viac zarábať... heh... dnes som za zlú lebo ma štve svet...
  goodnight....
  publikované: 19.01.2009 23:25 | autor: kiti (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. pekne
  je to skvele na citanie,ale smutne.Pretoze hoci nepracujem,coskoro tak ci tak budem musiet pracovat a nad mojou hlavou trpiet takychto buttfuckerov. Rieper,nech Ti ta Davidofka a Sauvignon chutia.
  publikované: 19.01.2009 23:34 | autor: maros (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. Nemusel si sa ani namáhať
  úvahami nad tým, komu by si tam tak mohol chýbať.
  Ale mne si TU chýbal strašne.
  publikované: 19.01.2009 23:59 | autor: Stratég (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. ale dobre si urobil :))
  ze by sme zasa zacali vymyslat nejake pornoksefty? :)))
  publikované: 20.01.2009 06:38 | autor: TPnetopier (e-mail, web, autorizovaný)
 7. myslela som si,
  ze si sa odstahoval na Bahamy a uzivas si, ked ze bolo velmi dlho ticho ;) :)) tu si chybal, rada k tebe zavitam :)
  publikované: 20.01.2009 07:15 | autor: kordelia (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. zdar :)
  ...už som myslel že ti pre krízu zakázali comp :)
  publikované: 20.01.2009 08:26 | autor: em (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. Jaké zaúčanie
  to ťa majú za dosť naivného, keď nepotrebujú nikoho, tak to ber všehovšudy, jaké zaúčanie ? Kto koho v dnešnej dobe zaučuje, teba tam niekto volakedy hej ? Mne sa tu tiež akosi nechce, s výpoveďou zatiaľ počkám, feedback si myslím tiež je tu chabý
  publikované: 20.01.2009 08:47 | autor: Filiberta (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. Podla toho, co si spravil...
  ...sudim, ze ti nejake uspory predsa len ostali. Obdivujem inak styl vyjadrovania. Pouzivas ho aj v zamestnani?
  publikované: 20.01.2009 10:09 | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 11. kuk :)
  aj ja ťa tu opäť rada čítam...
  publikované: 20.01.2009 22:38 | autor: dionea (e-mail, web, autorizovaný)
 12. welcome back...
  tu dostanes len samy pozitivny feedback. ;)
  publikované: 27.01.2009 11:17 | autor: preconie (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014